List of members

Honorary members are indicated in green, and juniors in orangish.



Aguirregabiria Juan María UPV/EHU
Agulló Ivan LSU
Alic Daniela AEI, MPI
Alonso Ana IFF(CSIC)
Ashtekar Abhay Penn. State. Univ.
Atrio Barandela Fernando USAL
Barceló Carlos IAA
Barnes Alan Aston Univ.
Bastero Gil Mar UGR
Belinchón Callejo Juan Antonio -
Blanco-Pillado José Juan UPV/EHU – Ikerbasque
Blas Temiño Diego UB
Bona Casas Carles U. of Amsterdam
Bona Garcia Carles UIB
Brizuela Cieza David UPV/EHU
Carot Giner Jaume UIB
Cerdá Durán Pablo MPA (MPI Astrophys.)
Cerezo Balsera Rafael UGR
Cipriani Nastassja UPV/EHU
Coll Durán Bartolomé -
Cordero Carrión Isabel LUTH
Costa Filipe IST, Lisboa
Delhom Adrià UV
Díaz Alonso Joaquín U. Oviedo
Díaz Polo Jacobo UC3M
Díez Tejedor Alberto U. de Guanajuato
Dobado González Antonio UCM
Egido Cuchí Fco. Javier USAL
Emparan Roberto UB
Fabbri Alessandro IFIC, UV
Fernández Álvarez Francisco UPV/EHU
Fernández Jambrina Leonardo UPM
Ferrando Joan UV
Font Roda José Antonio UV
Garay Luis J. UCM
Garay Iñaki UPV/EHU
García-Parrado Alfonso U. Minho
Gómez-Cambronero Álvarez Pedro F. ESA
González Romero Luis Manuel UCM
Hernández Pastora José Luis USAL
Husa Sascha UIB
Ibáñez Cabanell José Maria UV
Ibáñez Medrano Jesús UPV/EHU
Izquierdo Rodríguez José Manuel UVA
Jannes Gil UCM
Janssen Bert U. Granada
Jaramillo José Luis AEI, MPI
Lapiedra Ramón UV
Lazkoz Sáez Ruth UPV/EHU
Lledó María Antonia IFIC, UV
Llosa Carrasco Josep UB
Lopez Eiguren Asier UPV/EHU
Mars Lloret Marc USAL
Martí Puig José María UV
Martín Benito Mercedes UCM
Martín García José María Wolfram
Martín Martín Jesús USAL
Martín Moruno Prado UCM
Martín Senovilla José María UPV/EHU
Mena Marugán Guillermo Antonio IEM (CSIC)
Mimoso José Pedro U. Lisboa
Minguzzi Ettore U. Firenze
Miralles Juan Antonio U. Alacant
Morales Lladosa Juan Antonio UV
Navarro Salas José IFIC, UV
Olmo Alba Gonzalo UV
Ortín Tomás IFT, UAM/CSIC
Ortiz Baños María UPV/EHU
Oscoz Alex IAC
Pascual José Fernando UVA
Pujolàs Boix Oriol UAB
Reina Borja UPV/EHU
Ronco Michele Sapienza Univ. (Rome)
Rozas Alberto U. Lisboa
Rubiera García Diego U. Oviedo
Ruiz Carrero Eduardo USAL
Sáez Milán Diego Pascual UV
Sánchez Caja Miguel UGR
Sánchez Villaseñor Eduardo UC3M
Sendra Irene UPV/EHU
Sintes Olives Alicia UIB
Soria Marina Alberto E. USAL
Toffolatti Luigi U. Oviedo
Valiente Kroon Juan Antonio QMUL
Vera Jiménez Raül UPV/EHU
Verdaguer Oms Enric UB
Wachter Jeremy Michael UPV/EHU